baterie słoneczne Kraków

Ekologiczna energia

Polska powinna zacząć bardziej interesować się energią odnawialną, bo szkód marnować naszego środowiska natułanego na to żebyśmy my mieli w naszych domach prąd. Przecież dzisiaj jest wiele rozwiązań, czytaj więcej »

pompy ciepła Kraków

W pełni ekologiczne ogrzewanie

Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań grzewczych jest dzisiaj bardzo popularne. To ważne żeby wreszcie zacząć odchodzić od problematycznego węgla. Zauważmy, co się dzieje w takich miastach jak Kraków g czytaj więcej »

auto cZęśCI

Auto części - oryginały czy zamienniki?

Rynek , jest obecnie niezwykle rozbudowany. Poza firmami dostarczającymi podzespoły na fabryczny, a więc pierwszy montaż, doszło również do powstania wielu przedsiębiorstw wykonujących zamienniki dla czytaj więcej »

fartuchy jednorazowe

Fartuchy jednorazowe - rodzaje i charakterystyka

Fartuchy jednorazowe powstały z myślą o skutecznym zabezpieczeniu przed zabrudzeniem ubrania noszonego na co dzień. Mają za zadanie chronić nie tylko użytkownika, ale również środowisko pracy, pozwal czytaj więcej »

odpływ liniowy

Najlepsze oferty

Bardzo wiele jest ciekawych ofert inwestycyjnych udostępnionych w internecie dotyczących budowy domu. Musimy np. zagwarantować sobie rozmaite materiały budowlane albo . Kto jednak tutaj wybierze taki czytaj więcej »

prawnik KROSNO

Czym zajmuje się prawnik?

Prawnik krosno to wszechstronna osoba, która zna się na wszystkim, co związane z prawem. Nie jest łatwo być prawnikiem, ale jeśli ktoś lubi te wszystkie paragrafy to na pewno będzie się dobrze odnajd czytaj więcej »

pozycjonowanie

Dobre pozycjonowanie

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób otwiera własne strony internetowe, aby była to świetnie przygotowana wizytówka dla waszej firmy. Niestety nikt nie pomyśli nad tym, ze taka strona internetowa powi czytaj więcej »

napój kakaowy

Picie napoju kakaowego

Myślę, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu pił pyszny kakaowy napój. Moim zdaniem jest bardzo, ale to bardzo ważny. Na początku każdego dnia potrzebna jest nam energia. Potrzebna jest nam energi czytaj więcej »

Wycena środka trwałego

Środki trwałe stanowiące półwłasność

Zazwyczaj prawdziwi i bardzo ambitni biznesmeni dążą do tego, by swoje działalności gospodarcze prowadzić samodzielnie. Nie chcą w końcu dzielić się swoimi zyskami z innymi ludźmi, dlatego zakładają czytaj więcej »

Adwokat szczeciN

Ceny najlepszych adwokatów

Od razu uprzedzam, że w tekście nie pojawią się żadne konkrety. Jest to związane z tym, że oferowane ceny są przeróżne i bardzo często ulegają zmianom. Nie oznacza to jednak, że nie zamierzam nakreśl czytaj więcej »

 

Auto części - oryginały czy zamienniki?

auto części

Rynek https://SUPERPARTS.PL/ auto cZęśCI, jest obecnie niezwykle rozbudowany. Poza firmami dostarczającymi podzespoły na fabryczny, a więc pierwszy montaż, doszło również do powstania wielu przedsiębiorstw wykonujących zamienniki dla części oryginalnych. Tego typu auto części, są przede wszystkim bardzo tanie, nierzadko nawet o połowę w stosunku do tych oferowanych w autoryzowanych serwisach. Niestety jednak, nie za każdym razem jakość wymienionych części jest na tyle odpowiednia, żeby oszczędności w dłuższej perspektywie czasu były opłacalne. Dlatego do zakupów, trzeba będzie podejść rozsądnie. Co najlepiej wybrać? Oryginalne części do samochodu, czy też może ich zamienniki? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Auto części wysokiej jakości

Części, które sprzedawane są w ASO, są identyczne jak te stosowane w czasie montażu fabrycznego. Oznacza się je za pomocą firmowego logo producentów aut. To najdroższy, ale też i najpewniejszy wybór. Tym bardziej, jeśli kierowca zdecyduje się na wykonane montażu w serwisie autoryzowanym, gdyż wówczas może na przeprowadzoną usługę otrzymać gwarancję. W razie kłopotów, łatwiej mu będzie wystąpić z roszczeniami do tego serwisu, aniżeli do niewielkiej, nierzadko zatrudniającej paru pracowników firmy. ASO, ma również większe możliwości co do wymiany wadliwych części u importerów.

Tańsze zamienniki

Następną grupę stanowią auto części określane mianem tańszych zamienników. Ich produkcją zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, które mają mocną pozycję na wtórnym rynku od wielu lat, jednakże nie aspirują do grona dostawców wyposażenia fabrycznego. Oferowane przez nie elementy, wykonuje się z dobrych jakościowo surowców oraz zwykle posiadających właściwe certyfikaty dopuszczające je zupełnie do użytkowania. Oferta takich części jest obszerna, w rezultacie kierowcy mogą wybierać produkty mające relatywnie dobrą jakość i dość niską cenę.

Tanie podróbki

Niewiele istnieje na rynku rzeczy, których nie dałoby się podrobić. Podróbki nierzadko do złudzenia mogą przypominać oryginały, jednakże ich jakość pozostawia sporo do życzenia. Tyczy się to również samochodowych części. Oferta kuszących nas niską ceną podróbek na rynku, jest naprawdę ogromna, zaś wybrani kierowcy cały czas, niesłusznie mylą je z legalnymi, pełnowartościowymi zamiennikami. Podróbki, nie mają żadnych certyfikatów co do jakości, a ich użytkowanie nierzadko prowadzi do poważnej awarii silnika.

Tak może się wydarzyć w wypadku chociażby pasków do rozrządu, których to wytrzymałość jest dużo niższa, aniżeli oryginalnych produktów i nieoczekiwane, przedwczesne ich zerwanie, zwykle prowadzi do zniszczenia wielu spośród podzespołów w silniku.

Celem uniknięcia zakupu podróbek, pierwszym dla nas ostrzeżeniem, winna być zbyt niska cena. Najpewniejsze jednakże źródło informacji, to certyfikaty jakości, które udostępniają dystrybutorzy.

dobre auto części

Jednymi spośród nich, będą te wydawane przez Przemysłowy Instytut Motoryzacyjny (PIMOT).

Części po regeneracji

Wiele spośród podzespołów i elementów samochodowych, można poddawać procesowi regeneracji, który umożliwia ich dalsze użytkowanie. Jednakże nie zawsze będzie to opłacalne czy wręcz niemożliwe. Części po procesie regeneracji, chociaż są tańsze aniżeli te nowe, często mają mniejszą trwałość, dlatego ich użytkowanie w ostatecznym ekonomicznym rozrachunku, będzie bardziej kosztowne, niż tych zupełnie nowych.

Istnieje grupa fabrycznych części, które poddaje się regeneracji, jak chociażby sprzęgła, rozruszniki, alternatory albo elektryczny osprzęt. Zabiegi te jednakże, wykonuje się z zastosowaniem bardzo nowoczesnych technologii i w rezultacie mogą się one stać pełnowartościowymi podzespołami.

Części po regeneracji, to również możliwość zaoszczędzenia. Jeśli zwrócimy podczas zakupu wymontowaną część z samochodu, możemy zaoszczędzić nawet do 80 procent ceny. Trzeba mieć także na uwadze, iż fabrycznie regenerowane elementy, muszą być właściwie oznaczane, żeby klienci mieli odpowiednią świadomość na temat tego, co kupują.