baterie słoneczne Kraków

Ekologiczna energia

Polska powinna zacząć bardziej interesować się energią odnawialną, bo szkód marnować naszego środowiska natułanego na to żebyśmy my mieli w naszych domach prąd. Przecież dzisiaj jest wiele rozwiązań, czytaj więcej »

pompy ciepła Kraków

W pełni ekologiczne ogrzewanie

Korzystanie z nowoczesnych rozwiązań grzewczych jest dzisiaj bardzo popularne. To ważne żeby wreszcie zacząć odchodzić od problematycznego węgla. Zauważmy, co się dzieje w takich miastach jak Kraków g czytaj więcej »

auto cZęśCI

Auto części - oryginały czy zamienniki?

Rynek , jest obecnie niezwykle rozbudowany. Poza firmami dostarczającymi podzespoły na fabryczny, a więc pierwszy montaż, doszło również do powstania wielu przedsiębiorstw wykonujących zamienniki dla czytaj więcej »

fartuchy jednorazowe

Fartuchy jednorazowe - rodzaje i charakterystyka

Fartuchy jednorazowe powstały z myślą o skutecznym zabezpieczeniu przed zabrudzeniem ubrania noszonego na co dzień. Mają za zadanie chronić nie tylko użytkownika, ale również środowisko pracy, pozwal czytaj więcej »

odpływ liniowy

Najlepsze oferty

Bardzo wiele jest ciekawych ofert inwestycyjnych udostępnionych w internecie dotyczących budowy domu. Musimy np. zagwarantować sobie rozmaite materiały budowlane albo . Kto jednak tutaj wybierze taki czytaj więcej »

prawnik KROSNO

Czym zajmuje się prawnik?

Prawnik krosno to wszechstronna osoba, która zna się na wszystkim, co związane z prawem. Nie jest łatwo być prawnikiem, ale jeśli ktoś lubi te wszystkie paragrafy to na pewno będzie się dobrze odnajd czytaj więcej »

pozycjonowanie

Dobre pozycjonowanie

W dzisiejszych czasach mnóstwo osób otwiera własne strony internetowe, aby była to świetnie przygotowana wizytówka dla waszej firmy. Niestety nikt nie pomyśli nad tym, ze taka strona internetowa powi czytaj więcej »

napój kakaowy

Picie napoju kakaowego

Myślę, że każdy z nas przynajmniej raz w życiu pił pyszny kakaowy napój. Moim zdaniem jest bardzo, ale to bardzo ważny. Na początku każdego dnia potrzebna jest nam energia. Potrzebna jest nam energi czytaj więcej »

Wycena środka trwałego

Środki trwałe stanowiące półwłasność

Zazwyczaj prawdziwi i bardzo ambitni biznesmeni dążą do tego, by swoje działalności gospodarcze prowadzić samodzielnie. Nie chcą w końcu dzielić się swoimi zyskami z innymi ludźmi, dlatego zakładają czytaj więcej »

Adwokat szczeciN

Ceny najlepszych adwokatów

Od razu uprzedzam, że w tekście nie pojawią się żadne konkrety. Jest to związane z tym, że oferowane ceny są przeróżne i bardzo często ulegają zmianom. Nie oznacza to jednak, że nie zamierzam nakreśl czytaj więcej »

 

Fartuchy jednorazowe - rodzaje i charakterystyka

Fartuchy jednorazowe powstały z myślą o skutecznym zabezpieczeniu przed zabrudzeniem ubrania noszonego na co dzień. Mają za zadanie chronić nie tylko użytkownika, ale również środowisko pracy, pozwalając na zachowanie wymaganych warunków higieniczno-sanitarnych. Zakres ich użytkowania jest bardzo szeroki i zróżnicowany, zależnie od materiału z jakiego zostały wykonane.

fartuchy jednorazowe - rodzaje i charakterystyka

Odzież ochronna produkowana jest z różnych surowców, aby umożliwić jak najlepsze dopasowanie jej właściwości do indywidualnych potrzeb użytkownika. fartuchy jednorazowe wykonuje się z materiałów o wysokiej jakości parametrach użytkowych, w stosunkowo niskiej cenie, takich jak:

 • flizelina - jednorodna włóknina PP (polipropylenowa)
 • włóknina PP/SMMS - połączona z dwiema warstwami włókniny meltblown
 • włóknina laminowana - jednostronnie powlekana folią nieprzemakalną
 • folia - trwała i solidna PCV, PE, LDPE czy HDPE
 • Przy wyborze właściwej odzieży jednorazowej należy kierować się jej przeznaczeniem oraz pamiętać, że poza materiałem ważny jest odpowiedni krój fartucha. Powinien skutecznie chronić, ale być równocześnie wygodny w użytkowaniu. Odpowiednio skrojony nie może krępować ruchów, uciskać czy w inny sposób przeszkadzać podczas wykonywania obowiązków. Brak swobody ruchów może znacznie obniżyć efektywność pracy, a nawet stwarzać niebezpieczne sytuacje zagrażające zdrowiu czy życiu człowieka.

  Dla zapewnienia maksymalnego komfortu i ochrony dostępne na rynku fartuchy występują w przeróżnych fasonach - wiązanym na plecach i zakładanym na szyję, wkładanym przez głowę czy typu suknia lub kitel. Wyposaża się je również w wiele przydatnych, ułatwiających życie elementów jak troczki, zatrzaski, rzepy i kieszenie.

  Fartuch jednorazowy - gdzie znajduje zastosowanie?

  Ogólnie rzecz ujmując, odzież jednorazowa potrzebna jest wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie czystości oraz zapewnienie ochrony pracownikom, osobom postronnym czy produktom wrażliwym. Fartuchy jednorazowe znajdują zastosowanie w licznych gałęziach przemysłu, zwłaszcza przy obsłudze oraz czyszczeniu wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń. Są niezastąpione na różnych stanowiskach w branży - spożywczej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej, chemicznej, kosmetycznej, budowlanej, elektronicznej, rolniczej i wielu innych. Sprawdzają się doskonale w gastronomii, placówkach medycznych, dydaktycznych oraz gospodarstwach domowych.

  Ochronna odzież jednorazowego użytku jest bardzo popularna z uwagi na możliwość zachowania wyższych norm higienicznych niż w przypadku produktów wielokrotnego użytkowania. Jej stosowanie ma też uzasadnienie ekonomiczne. Do kosztów zakupu odzieży wielorazowej należy zawsze doliczyć koszty prania i prasowania oraz uwzględnić konieczność ich wymiany na nowe po około 50-100 praniach. Z kolei istnieje szansa na odzyskanie części inwestycji z niektórych jednorazowych fartuchów - zamiast je wyrzucać, można sprzedać do zakładu produkującego regranulat PP.

  Fartuchy jednorazowe mają bardzo szerokie spektrum zastosowania. Zabezpieczają człowieka i jego odzież osobistą przed wnikaniem zanieczyszczeń czy drobnoustrojów gwarantując wysoki poziom higieny i czystości w miejscach, gdzie jest to konieczne. Bogata oferta rynkowa umożliwia dobranie właściwej ochrony do wymagań każdego użytkownika - na miarę jego potrzeb i oczekiwań.